Festiwal Literatury dla Dzieci 2017

fldd_plakat2017_2_czerwony_774x1146

Festiwal Literatury dla Dzieci od 16 do 21 maja 2017 po raz czwarty zawita w Warszawie. To wędrujący po największych polskich miastach festiwal w całości poświęcony najmłodszym czytelnikom. W programie tegorocznej edycji, prócz Warszawy, są jeszcze Gdańsk, Kraków, Poznań i Katowice oraz, lekko licząc, ponad sto wydarzeń.

Cel może wydawać się prozaiczny i trochę banalny: propagować czytelnictwo wśród dzieci. Jednak środki, po jakie sięgnęli organizatorzy, wcale banalne nie są.

Literackich atrakcji nie zabraknie również w Warszawie. W programie między innymi wieczorne czytanki przed zachodem słońca, wystawy, koncert, spacery tematyczne, spotkania literackie i warsztaty plastyczne.

Spotkania z najlepszymi

W Warszawie w tym roku pojawią się znani i znakomici: prof. Joanna Papuzińska, Martin Widmark, Józef Wilkoń, Bohdan Butenko, oraz także nagradzani i docenieni: Ifi Ude, Wojciech Widłak, Jarosław Mikołajewski, Agnieszka Stelmaszyk, Katarzyna Bogucka, Jarl Jomsborga Einar, Joanna Rusinek, Marianna Oklejak, Aleksandra Cieślak, Anna Czerwińska-Rydel, Marta Kopyt, Marianna Oklejak, Zofia Stanecka, Dorota Suwalska, Małgorzata Gurowska, Joanna Krzyżanek, Zuzanna Kisielewska, Ula Palusińska, Kaja Prusinowska, Adam Święcki.

Najbardziej wyczekiwanym punktem festiwalu są rokrocznie wieczorne czytanki. Te i w tym roku nie zawiodą. Autorzy programu wychodzą naprzeciw najtrudniejszemu odbiorcy udowadniają, jak bardzo męską rzeczą jest czytanie! Czytanie jak zawsze zainauguruje Zastępca Prezydenta Warszawy Michał Olszewski, a kolejne czytanki odbędą się w Muzeum Powstania Warszawskiego, w grodzie Wikingów Warownia Jomsborg i w zamkniętym dla szerszej publiczności klubie samochodowym założonym przez Krzysztofa Hołowczyca. Czy mistrz rajdowy pojawi się osobiście? Oczywiście! Ze swoją ulubioną książką o… niezwykłym samochodzie właśnie. Spotkamy też mistrza Józefa Wilkonia na finisażu wystawy jego plakatów w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Recepty na najlepsze książki wystawią zaś lekarze Ostrego Dyżuru Literackiego, a w niedzielę, 21 maja, Festiwalu Literatury dla Dzieci 2017 w Warszawie zamknie wielki finał w Teatrze Rampa.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza zapisy za pośrednictwem strony http://bit.ly/fldd2017_wawa

Program: http://fldd.pl/2017/program/id,516-wydarzenia_festiwalowe_warszawie.html
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/413982765620585/