Jakub Szamałek. Cokolwiek wybierzesz.

Pod wpływem lektury tej książki, Anna Dziewit-Meller, która rozmawia dziś z jej autorem – Jakubem Szamałkiem – zmieniła wszystkie PINy i kody dostępu.  „Cokolwiek wybierzesz” nie tylko wciąga jak narkotyk ale każe zastanowić się do czego dąży świat nowych technologii.

Na warszawskiej ulicy dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że stracił kontrolę nad pojazdem. Jednak Julita Wójcicka, dziennikarka plotkarskiego portalu, ma podstawy sądzić, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Jej podejrzenia potwierdza anonimowe ostrzeżenie, którego zlekceważenie kończy się dla niej dramatycznie. Okazuje się, że w świecie rządzonym przez nowe technologie nic nie jest takie jak dawniej, a przestępcy działają w nowy, nieznany wcześniej sposób.
„Cokolwiek wybierzesz” to przeszywający thriller, którego finał na długo pozostaje w pamięci. Szamałek przekonująco rysuje postaci uwikłane w medialną machinę, znakomicie tworząc nastrój zbliżającej się katastrofy.

okladka

Cokolwiek wybierzesz
Jakub Szamałek
Cykl: Ukryta sieć (tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.