Nowości tygodnia

Po wakacyjnej przerwie wracamy do „Nowości tygodnia”. Oto jakie propozycje przygotowaliśmy dzisiaj.

(Opisy pochodzą od wydawnictw)

 

Marek Krajewski

MOCK. Ludzkie zoo

Wydawnictwo Znak

Mock_777x1137

Wrocław 1914. Maria – „narzeczona” Eberharda Mocka – co noc w swoim mieszkaniu słyszy potępieńcze jęki i płacz dzieci. Ebi myśli, że kobieta traci rozum, ale niebawem odkrywa szokującą prawdę, którą kryją piwnice nieczynnego dworca. Wkracza w sam środek piekła, choć nie wie jeszcze, że jego przeciwnik – Gad – ma potężnych mocodawców, którzy nie cofną się przed niczym.
Mock staje przed dramatycznym wyborem: ocalić matkę Marii czy niewinne dziecko? By ukarać bezlitosnych zbrodniarzy, narazi się na śmierć w męczarniach, a pogoń za złoczyńcą zaprowadzi go na granicę człowieczeństwa. Przekona się, że natura ludzka jest bardziej okrutna niż bezlitosna afrykańska dżungla.
Marek Krajewski – autor szesnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Miłośnik filozofii stoickiej, pilny czytelnik Marka Aureliusza.

 

Raymond Roussel 
Locus Solus

Państwowy Instytut Wydawniczy

RGB_locus-solus_777x1317

Powieść jednego z najbardziej enigmatycznych pisarzy XX wieku, posiadacza wielkiego majątku, który udało mu się roztrwonić, niestrudzonego podróżnika, który rzadko opuszczał hotel, „geniusza w stanie czystym” (jak mawiał Jean Cocteau), „prezydenta Republiki Snów” (jak nazwał go Louis Aragon). To fascynująca przechadzka po otoczonej rozległymi ogrodami rezydencji uczonego Martiala Canterela, parku osobliwych wynalazków, gdzie mistrz i jego pomocnicy poświęcają życie na ołtarzu nauki.

 

Jade Chang

Wangowie kontra świat

Wydawnictwo Sonia Draga

chang_777x1123

Opowieść o tym, jak przejście od wspaniałego bogactwa do łachmanów łączy rodzinę w sposób,
w jaki pieniądzom nigdy by się to nie udało.

Charles Wang jest wściekły na Amerykę. Krzykliwy i sympatyczny biznesmen zbudował imperium kosmetyczne, ale kryzys finansowy doprowadził go do ruiny. Teraz Charles pragnie tylko umieścić dzieci w bezpiecznym miejscu, a samemu pojechać do Chin, by odzyskać ziemię przodków… i własną dumę.
Charles zabiera Andrew, aspirującego stand-upera, i opętaną modą Grace ze szkół, na które dłużej go nie stać. Razem z Barbrą, swą kolejną żoną, wyruszają w podróż z zajętego przez bank domu w Bel Air do stanu Nowy Jork na drugi koniec kraju, gdzie przed światem kryje się jego najstarsza córka, Saina, okryta niesławą piękna plastyczka. Burzliwe zdarzenia, które mają miejsce podczas wyprawy, sprawiają, że Charles będzie musiał dokonać wyboru między utrzymaniem rodziny a spełnieniem swojego marzenia o nowym początku w Chinach…

 

 

Dariusz Rosiak

Biało-czerwony

Tajmnica SAT-OKHA

Wydawnictwo Czarne

bialo-czerwony_777x1256

Sat-Okh – Długie Pióro, syn wodza Szewanezów i Polki, która uciekła z zesłania na Syberii. Stanisław Supłatowicz, żołnierz AK, marynarz, autor poczytnych książek, w środowisku polskich miłośników amerykańskiego folkloru postać kultowa. Tyle wiedzieliśmy do tej pory, tyle sam o sobie mówił. Swoim życiorysem mógłby obdarować kilka osób. Nic więc dziwnego, że wciąż fascynuje, chociaż od jego śmierci minęło kilkanaście lat. Gdy Dariusz Rosiak, wytrawny reporter, postanowił przypomnieć tę legendarną postać, która dla młodych czytelników w czasach PRL-u była symbolem fascynującej przygody i bohaterstwa, sentymentalna podróż w przeszłość przerodziła się jednak w drobiazgowe śledztwo.

Autor ruszył w podróż tropem „polskiego Indianina”, zadając pytania o jego pochodzenie, życie i twórczość. Odpowiedzi uzyskał tyle, ile osób, do których udało się dotrzeć w Polsce, w Rosji i w Kanadzie. Badając dokumenty, odkrywał kolejne tajemnice, które złożyły się w historyczny thriller.

Sat-Okh to jedno potrafił na pewno – wodzić swoich tropicieli za nos. I robi to do dziś, wiele lat po odejściu do krainy wiecznych łowów.

 

Ellen Surrey

Pięknie dziękuję

Wydawnictwo BABARYBA

dzikuje_777x1059

Dzięki tej książce poznasz niezwykłą moc słowa DZIĘKUJĘ!

Odkryj, jak wiele zawdzięczasz swoim najbliższym – rodzicom, dziadkom, rodzeństwu, nauczycielom – i podziękuj im w niezapomniany sposób!

W środku znajdziesz też zadania do samodzielnego wykonania.

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.