BukBuk © 2024

„Przekręt na Van Gogha” Deron R. Hicks

Z największą przyjemnością ogłaszamy nasz patronat nad książką „Przekręt na Van Gogha” autorstwa Derona R. Hicksa.
W jednej z sal Narodowej Galerii Sztuki w Waszyngtonie odnaleziony zostaje chłopiec, który nie wie kim jest i nie pamięta, jak trafił do muzeum, posiada za to zadziwiająco szczegółową wiedzę na temat różnych dzieł sztuki. Camille, jego nowa dziesięcioletnia przyjaciółka, nazywa go z tego względu Artem. Dzieci razem próbują rozwikłać zagadkę pochodzenia chłopca, natrafiając przy okazji na ślad międzynarodowej afery przestępczej, w centrum której znajdują się bezcenne dzieła sztuki. 
Art i Camille muszą się kryć przed bezwzględnymi bandytami, wykazując się olbrzymim sprytem i odwagą. Podjęte na własną rękę śledztwo prowadzi ich do zapomnianych zakątków Waszyngtonu, gdzie leży klucz do rozwiązania zagadki kryminalnej i tajemnicy pochodzenia Arta.
Porwanie, ucieczka, emocjonujące pościgi, kolejne tropy do sprawdzenia i mnóstwo przeszkód do pokonania, a do tego niemała dawka wiedzy z zakresu historii sztuki – dobra zabawa, zwłaszcza że w trakcie lektury można skanować umieszczone w książce kody i oglądać obrazy, o których mowa. 
Polecamy!