BukBuk © 2024

O nas

BUKBUK. Najlepsza strona czytania to portal poświęcony literaturze założony w 2016 roku, prowadzony przez Annę Dziewit Meller i Julię Skórzyńską – Ślusarek. Rozmawiamy z autorami, tłumaczami i znanymi postaciami polskiego życia kulturalnego, czytamy ze zrozumieniem i propagujemy miłość do książek. Naszymi rozmówcami byli między innymi: Sylwia Chutnik, Jakub Żulczyk, Szczepan Twardoch i Zygmunt Miłoszewski, a z autorów zagranicznych: Martin Amis, Zeruya Shalev, Michael Cunningham, Sarah Moss i Jonathan Carroll.

BUKBUK to my:

Anna Dziewit Meller pisarka, dziennikarka, felietonistka Tygodnika Powszechnego, autorka m.in Góry Tajget i bestsellerowych książek dla dzieci z cyklu Damy, dziewuchy, dziewczyny, współautorka książki Gaumardżos. Opowieści z Gruzji, nominowana do nagrody Grand Press za wywiad w 2016 roku.

Julia Skórzyńska – Ślusarek socjolożka, tłumaczka, recenzentka licznych książek, w tym również dla dzieci i młodzieży.

Współpracują z nami:

Agnieszka Drotkiewicz pisarka, autorka powieści ( m.in. Paris London Dachau, Nieszpory) oraz zbiorów rozmów Jeszcze dzisiaj nie usiadłam i Piano rysuje sufit. Jest także autorką dramatu Daleko od Wichrowych wzgórz.

Katarzyna Meller z wykształcenia anglistka, z zamiłowania kucharka. Autorka licznych publikacji poświęconych jedzeniu. Autorka książki kucharskiej W kuchni Mamy i córki poświęconej pamięci swojej mamy Beaty. Prowadzi program kulinarny Przepis na sukces.

Michał Wójcik historyk, dziennikarz. Pracował w Radiu Zet, tygodniku Przekrój, był redaktorem naczelnym magazynów Focus i Focus Historia. Współtworzył Błyskawiczny Program Historycznyw TVN Warszawa i cykl Było/nie było w Discovery Historia. Wraz z Emilem Maratem nagrodzony Nagrodą Historyczną Tygodnika Polityka 2015 za książkę o Stanisławie Likierniku Made in Poland, a w 2018 roku za książkę Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci otrzymał nagrodę im. Teresy Torańskiej.